Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon birçok kullanım alanı olan bir üründür. Otomotiv sektörü, sanayi, makina imalatı, elektrik ve termik sektörü, savunma ve güvenlik sektörü, gıda ve tekstil sektöründe fazlasıyla silikon kullanılmaktadır. Silikonun özellikleri kullanım alanını genişletmektedir.

 

Yüksek ve düşük sıcaklığa dayanabilmesi, yalıtım özelliğinin olması tercih edilebilme durumunu arttırmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık günümüzde silikon hayal gücünüzün genişliğine bağlı her yerde karşımıza çıkmaktadır. Silikonların kullanılan alanlara göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi olan silikon boru çeşitleri kullanım alanı en fazla olan ürünlerdendir.

 

Isınmaya, neme ve aşınmaya karşı direnç gösteren silikon boru çeşitleri diğer borulara göre daha çok tercih edilmektedir. Esneme kabiliyeti daha yüksektir. Silikon borular özellikler araçların motor kısmında tercih edilmektedir. Silikonun yüksek bir dayanım gücü olduğundan çeşitli boyutlarda üretilebilmektedir. Diğer borulara göre daha yüksek derecedeki ısılara karşı çok dayanıklıdır. Böylece deformasyon olmaz.

 

Çeşitli kimyasal maddelere karşı dayanıklı oldukları için bu maddelerden etkilenmezler. Satış oranı en yüksek seviyede olmasının sebepleri de işte bunlardır. Silikon malzemesinin hayatımız içinde çok büyük bir yeri vardır neredeyse hayatımızda yer almadığı bir alan kalmamıştır. Bildiğimiz ya da bilmediğimiz birçok üründe aslında silikon kullanılmaktadır. Silikon dünyasında yaşamak gerçekten güzel.

Tıkla Ara