Silikon Levha Çeşitleri

Silikon Levha Çeşitleri

Silikon Levha Çeşitleri

Silikon kullanımı en geniş olan ve en fazla tercih edilen bir elementtir. Kullanım alanının geniş olması itibariyle pek çok sanayi dalında kullanılmaktadır. Silikonlar yüksek sıcaklıklarda dahi kullanıma uygun bir element olarak kullanılması ile 2. Dünya Savaşından beri kullanılmaya başlamış ve kullanımı günümüze kadar devam etmiştir.

Günümüzün hızla gelişen teknolojisi ile birleşerek silikonlar şimdiler de çok daha fazla kullanılmaya devam etmektedir.  Silikonlar ısıya ve neme karşı son derece dayanıklıdır ve iyi bir elektrik yalıtkanıdır. Fakat silikon denildiğinde aklımıza gelen ilk terim yalıtımdır. Bu silikonların kullanılan yere göre farklı çeşitleri ve kullanım alanları mevcuttur. Bu türlerden biri de silikon levhadır. Silikon levha çeşitlerini istediğimiz pek çok alanda çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Silikon levha türleri üretimi yapılan gıda sanayisinde, tekstil sanayisinde ve tekstil makinelerinin kurulmasında, otomotiv sektöründe, kimya sanayinde, ilaç sanayinde, havalandırma ve arıtma sanayinde, tıbbi malzeme sanayisinde kullanılmaktadır. Silikonun günümüz teknolojisi ile birleşerek kullanılması silikonun insan hayatına olan yerini daha da önemli kılmıştır.

Silikon levha kullanılacak yerin özelliğine göre yalıtım yapmak amacıyla kullanılır. Yalıtım yapılmasının dışında ısı ve suya dayanıklı olması özelliği ile plastik ve yağ gibi malzemelerin yapımında kullanılır. Ayrıca bunların dışında büyük sıklıkla inşaat sektöründe ve bu sektörler dışında kişisel amaçlı olarak da rahatlıkla kullanılabilme imkânı vardır.

Tıkla Ara