Silikon Profil Çeşitleri

Silikon Profil Çeşitleri

Silikon Profil Çeşitleri

Silikonları hayatımızın her alanında hatta evimizin her köşelerinde kullanılmaktadır. Düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı ve su geçirmez elektriğe yalıtkan olan silikon malzemelerinin kullanımı oldukça yaygındır. Bu silikonlar kötü hava şartları ve asit baz akışkanlıklara karşı direnç göstermektedir. Silikonlar çoğu malzemelerin üretiminde çok sık kullanılan yaygın bir element türüdür.

Kullanım türü çok sık olan bu element pek çok sanayi dalının yedek parça üretiminde, silikondan üretilen hortum ve conta, elektrik kablosu, fitil boru ve daha pek çok yedek parça büyük sanayi dallarında kullanılmaktadır. Silikon profil diğer element türlerine göre çok daha kullanışlı, ısı ve neme çok daha fazla kullanışlıdır.

         Silikon profil çeşitleri üretimi yapılan gıda sanayisinde, tekstil ev tekstil makinelerinin kurulmasında, otomotiv sektöründe, kimya sanayinde, ilaç sektöründe, havalandırma ve arıtma sanayisinde tıbbi malzeme sanayisinde kullanılmaktadır.

Silikonlar günümüz teknolojisi ile birleşerek kullanılması bu elementin insan hayatında önemli bir yere sahip olmasını sağlamıştır. Yüksek sıcaklıklarda çalışma şartlarına uyumlu bir element olması birçok alanda kullanılarak hayatımıza hızla girmeye devam edecektir.

       Silikon profil çeşitleri aynı zamanda kullanılacak yerin özelliğine göre yalıtım yapmak üzere de kullanılır. Yalıtım amaçlı kullanılmasının yanı sıra ısı ve suya dayanıklı olması sayesinde de plastik ve yağ gibi malzemelerin yanı sıra inşaat sektöründe de kullanışlılığı açısından sıkça tercih edilmektedir

Tıkla Ara