Silikon Fitil

Silikon Fitil

Günümüzde silikonlar birçok farklı çeşitlerde üretilerek pek çok alanlarda faaliyetler göstermektedir. Conta, lama, fitil ya da boru çeşitleri ile her bir sektörde ön planda olmaktadırlar. Özellikle ahşap üzerinde sık sık silikon fitil imalatı kullanılmaktadır. Bu işlem ise şu şekilde yapılmaktadır. Ahşap kapı ya da pencerelere fitil makineleri ile kanallar açılır ve silikon fitil bu kanallara takılır. Böylece yağmurlu havalarda kapıdan veya pencereden içeriye su sızma durumu meydana gelmez.

 

Silikon Fitil İmalatı

 

Ayrıca gürültülü ortamlarda da gürültü bu sayede içeriye geçirilmez. Silikon fitiller, hem karbona hem de oksijene yüksek mukavemetli olan bir elementtir. Silikon farklı birçok alanlarda farklı kullanım yapılarına uygun şekilde çeşitli türlerde imalatlarımız vardır. Çok düşük ve de çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. – 60 derece soğuğa ya da + 250 derece sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Bu anlamda yüksek sıcaklık ve çok düşük sıcaklık değerlerine karşı bu düzeyde dayanıklı bir ürün olması hem elektronik sanayisi için hem inşaat sanayisi için hem de gıda ve ilaç sektöründe kullanıma oldukça uygundur.

 

Silikon Fitil Özellikleri

 

Makine ya da kapaklarda sıcak su ile ve buhar ile işlem yapılan birçok alanda kullanımlara uygun bir malzeme olmaktadır. Firmamızda müşterilerin isteğine uygun olarak çeşitli ebat ya da renklerde isteğe göre çok uygun fiyatlarda hem silikon fitil imalatı hem de satışı yapmaktayız. Fitil takılan kapı ya da pencerelerde zararlı haşeratların girişi de bu sayede önlenmiş olur. Silikonun bu denli birçok farklı alanda aktif bir şekilde kullanılır olduğunu birçok insan bilmemektedir. Hatta kullanılan bazı ürünlerde silikon olduğunun farkında bile olunmamaktadır. Fakat silikon fitil imalatı günümüzde teknolojik gelişmeler ile beraber çok geniş olan bir alana hitap etmektedir.

Tıkla Ara