Silikon Hortum

Silikon Hortum    

     Silikonlar yüksek ölçüde açık, esnek ve hareketli olan siloksan yapılardır. Kırılmadan bükülebilme ve belli yüzeylere yöneltebilme kabiliyetleri de yüksektir. Bu özellikler silikon hortum imalatı yapılması ve birçok farklı alanda sık sık tercih edilmesini sağlamıştır. Tutunma ya da yapışma güçleri şaşırtıcı olmaktadır, ısı farklılıklarının çok olduğu farklı ortamlar ve ağır çevre koşullarının altında dahi fiziki yapılarını ve stabilitelerini büyük ölçülerde korurlar. Bu da hortum içinde geçen sıvının ısıl değerini korumasına yardımcı olur ve ısıl tasarruf sağlayarak yüksek verim elde ederler.

 

Silikon Hortum Ürünleri Özellikleri

 

Silikonlar aşırı uzunlukta olan polimer zincirler haline getirilebilir ve buna karşın akışkanlıklarını korurlar. Bu da boru ya da hortumların yüksek esneme değerlerini sağlar ve silikon hortum imalatı işleminde yüksek başarı yakalamasına ön ayak olur. Organik ve inorganik malzemeleri bir birine yapıştırdıkları gibi, moleküler olan reaksiyona girebilmeleri sayesinde yapıştırılan malzemeler arasında kalıcı olan ve çok sağlam bir köprü kurabilirler. Silikonlar farklı şekillerde yapışma özelliğini kazandırabilirler, zira silikon moleküllerinin tümü lineer olan yapıda değildir, dairesel, çapraz bağlı ya da reçine şeklinde de olabilirler.

 

Silikon ve silikon ürünler sahip olduğu bu eşsiz özellikler sayesinde yağ, su ya da solvent içinde çözünmüş emülsiyon, jöle, hamur ya da sıvı ve toz elastomer, kauçuk ve reçine gibi sayısız şekilde otomotivden, elektroniğe kadar gıdadan kozmetiğe kadar yapı malzemelerinden kâğıt ve ambalaja kadar birçok sektörde yeni teknolojiler geliştirilmesine de olanak sağlar. Bu anlamda silikon hortum imalatı ürünleri bu muhteşem özellikleri olan üründen yapılmakta ve kullanıcıya birçok avantaj sunmaktadır. Firmamız silikon hortumlar üretmekte ve satış işlemlerini gerçekleşmektedir. Firma olarak bu ürünü dünya piyasalarında tanınmasını ve yer etmesini hedeflemekteyiz. Sitemizden çok uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz.

Tıkla Ara