Silikon Lama

Silikon Lama

Silikon maddesi, ultraviyole ışınlarına, oksijene, ozon ya da gazların etkisine karşı çok dayanıklı olmaktadır. Bu maddenin belirgin özellikleri sayesinde günlük hayatın her alanında kullanılmaktadır. Her türlü aşırı sıcaklarda dahi renk olarak kayba uğramaz ve çatlamazlar. Bu da silikon lama imalatı için bu maddenin çok kullanışlı olmasını sağlamıştır.

 

Yağmur ya da diğer yüzeysel bir takım sulardan silikon lama imalatı ürünleri etkilenmezler. Diğer bazı maddelerden üretilen lama ve diğer ürünler ise bu ortamlarda çok çabuk şekilde yaşlanır. Silikonun insert bir malzeme olması insan sağlığı üzerinde hiç bir olumsuz etkisi yoktur. Bu anlamda doğayı koruyan ve çevreci olan bu yapısı silikon lama imalatı için ideal bir ürün olmasını sağlamış ve günlük hayatta buna benzer birçok alanda kullanım kolaylığı bulmuştur. Gıda sanayinde, tıpta, eczacılıkta ve kozmetik sanayinde tereddütsüz bir şekilde kullanılmaktadır.

Silikon Lama Çeşitleri ve Özellikleri

 

Kan verme hortumları ya da oksijen maskeleri, bebek emzikleri ya da ecza ambalaj tapaları gibi birçok hayati öneme sahip olan tıp sektörü malzemeleri silikondan imal edilmektedir. Ayrıca gıda sanayinde de silikon kaplı ekmek ya da bisküvi pişirme tavaları, taşıma bantları sık sık tercih edilmektedir. Bu silikon lama imalatı ürünleri, standartlar ile belirlendiği gibi, normal olarak, -60°C ila + 180°C gibi geniş bir sıcaklıkta çalışma alanına sahiptirler. Bu sıcaklıklar arasında, fiziksel özelliklerinden hiç bir şey kaybetmeksizin, tam tespiti yapılamayan bir dayanım süreleri vardır.

 

Çalıştığı ortamlarda teknik bir hata oluştuğunda kısa bir süre için 499°C ve daha yüksek ısılara da direnç gösterir. Firmamız, konusunda en gelişmiş teknolojileri, ülkemizde de dünya ile aynı zamanda uygulayabilmektedir. Satış işlemi de yapılmaktadır. Sürekli olarak yenilenmekte ve teknolojik gelişmeleri bu alanlarda kolay şekilde uygulamaktayız.

 

Tıkla Ara