Silikon Profil

Silikon Profil

Silikon profil üretimi, kimyasal ve neme karşı gösterilen dayanma gücünü ısı ve havagazı dayanıklılığı ile çok faktörlü kullanma sahasına sahiptir. silikon profil imalatı dış cepheden fırın ürünlerine kadar, beyaz eşyada olduğu kadar aydınlatmada da kullanılabilir. Silikon imalatı ozonsal dayanıklılık ile birlikte kimyasal reaksiyona karşı gösterdiği direnç ile benzer kablolara göre daha çok akım kapasitesi ile birlikte beyaz eşya, aydınlatma araçlarında ve otomotiv sektörü tarafından tercih edilir.

 

Silikon profil imalatı çeşitleri arasında farklı özelliklere sahiptir.

 

Bu özellikler aşağıda belirtilmiştir.

 

  1. a) HO5S-U (tek telli, damarlı, silikon izoleli
  2. b) HO5S-K (çok telli tek damarlı silikon izoleli
  3. c) HO5SJ-K/HO5SJ-U (Tek damarı, cam elyaf
  4. d) Birleşik kordon ve çok damarlı Kablolar.

 

Isıtıcı Kablolar: Birçok üretim sektöründe yerin ısıtılmasında, beyaz eşyada soğutucu etki meydana getirir.

 

​​Silikon makronlar :

 

Silikon profil imalatı içerisinde makaronlar da önem taşır. Nedir bu makaronlar? Makaron kablo, elektrik yalıtımında silikon profil imalatı kullanılan boru şeklinde plastikten yapılan bir mamüldür. Silikon profil üretimi içerisinde, silikonlu contalar da bulunmaktadır. Bu üretilen contalar görevleri bakımında çeşitli faktörlere ayrılır. Contaların asıl işlevi sızdırmazlık görevidir. Mesela doğalgaz ve kombi, musluklarda ve saklama kaplarında hava almaması için kullanılır.

 

​​​​Silikon kablo grupları nelerdir?

 

           Silikon üretim açısında pek çok avantajı olmakla birlikte, hemen hemen her üründe kullanma yeteneğine sahiptir. Kablo grupları içerisinde en çok kullanıldığı yerler beyaz eşya dahil ütü, tost makinesi, fırın ve hatta sobalarda kullanılmak üzere farklı ölçülerde imalatı yapılmaktadır.

 

Silikon hamuru:

Genel olarak aksesuar ve kuyum sektöründe kullanım alanına sahip, hamur çeşitleri ile esnek oluşu kopmayı engeller. Esnek oluşu ve ısıya dayanıklı olması sebebiyle en çok tercih edilen özellikler arasında gelir.

 

Silikon hamurunun kullanım alanları:

Kuyumculuk imalatı için silikon kalıp hamuru üretilir.

Üst giyim ve aksesuarlar için silikon kalıp üretimi yapılır.

Merdane için silikon hamur ve her türlü işlem için mutlaka silikon hamur özellikleri kullanılır.

 

Günümüz insanın vazgeçemeyeceği ve hatta yaşam için gerekli olan hayatı kolaylaştıran maddeleri üretmek için mutlaka silikon profili üretimi yapılmalıdır.

Tıkla Ara