Silikon Şerit

 

Silikon Şerit

Her türdeki silikon şerit imalatı ve satışı ile sizlere hizmet sunan firmamız, garantili ve sağlıklı ürünleri ile beğeni kazanıyor. Günlük hayatın pek çok alanında kullanılan silikon şeritler, son derece güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

 

 Silikon Şeritler Hangi Alanlarda Kullanılır?

 

Özellikle akvaryum imalatında etkili bir kulanım sunan silikon şeritler, sağlıklı bir madde olan silikondan üretilir. Bu sebeple akvaryum canlıları için güvenlidir. Hiçbir şekilde zararlı bir maddeyi içermez. Böylelikle akvaryumdaki suyla temas etse bile, akvaryumda yaşayan canlılar, güvende kalırlar. Su ile teması halinde herhangi bir bozulmaya, aşınmaya uğramaz. Dayanıklıdır.

 

Hafif bir madde olan silikon, akvaryum kenarlarına baskı yapmaz. Akvaryumun içerisindeki suyun verdiği basınca karşı dayanıklıdır. Zaman içerisinde bu suyun uyguladığı basınç ile camın zarar görmesine ve açılmasına engel olacak bir yapıda üretilmektedir. Silikon şeritler, pencere ve kapı kenarlarında kullanıma da uygundur. Yapıştırıldığı bölgelerde su sızıntısını ve soğuk havanın girişini engelleyen ürün, özellikle kış aylarında evlerde bir kurtarıcı rolü oynamaktadır. Silikon şerit imalatı bizzat firmamız tarafından yapılmakta olup, garantili bir üründür. Ürünün üretimi sırasında kullandığımız profesyonel yöntemler ile su geçirgenliği sıfıra indirilmiştir.

 

 Silikon Şerit Nerelerde Kullanılır ?

 

Silikon şeritler, ayna veya vitrin gibi cam ürünlerin montajında da üstün performans sergilemektedir. Bu ürün, kolay ve etkili biçimde yapıştırılması ile büyük bir dayanıklılık sağlamaktadır. Silikon şeritler ile normal şartlarda montajı çok zor olacak bir ayna, kolayca monte edilebilmektedir.

 

Ürünün başka bir özelliği de hijyenik olmasıdır. Özellikle akvaryum kenarı gibi kullanımlarda, anti bakteriyel özelliği sayesinde bakterileri üzerinde tutmaz. Basit bir yıkama işlemi ile hijyen sağlar. Silikon şerit imalatı konusunda uzman olan firmamız, üretimde sağladığı son teknolojiye dayanan çözümler ile sizlere pratik kullanımlı, başarılı bir ürün sunmaktadır.

Tıkla Ara