Silikon Ürünler

Silikon Ürünler

Silikon kimyasal yapısı içinde oksijen, silisyum ve bazı diğer hidrokarbonlar içeren sentetik olan bir polimerdir. Silikon ürünlerin şeffaf sıvı hallerinden daha katımsı olan yapışkan hallerine kadar birçok farklı çeşidi vardır. Silikon maliyetine bağlı olarak çok iyi bir dolgu yapıştırma ve aynı zamanda izole etme maddesi olmaktadır. Ayrıca anti mikrobiyal özelliği de bulunmaktadır.

 

Pencereler, banyolar, boru, hortum ya da contalar kısacası elektrik ya da elektronik ısıya dayanıklı olan malzemeler gibi birçok farklı alanda silikon hem izole edici hem de koruyucu madde olarak kullanılmaktadır. Firmamız bünyesinde kullanım alanlarına göre yaygın olan bir yelpazede her çeşit ihtiyaca karşılık olarak silikonlar bulunmaktadır. Silikonlar evlerde ya da sanayide yaygın olarak kullanılır. Beyaz silikonlar lavabo fayans ya da mermer etrafında şeffaf olan silikonlar ise daha çok cam etraflarında çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Silikon Ürünler Özellikleri ve Çeşitleri

 

Silikon ürünler her çeşit yapıştırma dolgu ya da izolasyon amaçlı olarak kaymayı hem önleyici hem de izolasyon malzemesi olarak silikon şerit daha dayanıklı olmaları bakımından silikon boru ve silikon hortum izole etme amaçlı olarak sık sık satılmaktadır. Silikon conta, silikon fitil, silikon kapı profilleri, silikon tambur profilleri, silikon lama ya da evlerde banyo lavabo gibi yerlerde su geçirmeyi önleyici amaç ile birçok tür kullanılmaktadır. Tüm bu silikon ürünler imalatı ve satışı firmamız tarafından gerçekleştirilmekte, sitemizde mevcut olup sipariş verebilirsiniz.

 

Bu silikon ürünler imalatı kullanım amacına oldukça uygun olmak ile birlikte her alanda kullanılabildikleri için de sık sık tercih edilmektedirler. Hem yüksek olan ısıya dayanaklılık hem kimyasal dayanıklı olmaları hem de elektrik geçirgenliği gibi sanayiye uygun olan özellikleri bünyesinde bulunduran silikon ürünler imalatı kadar kullanışlı olan başka bir element yoktur.

Tıkla Ara